2008 m. gegužės 27 d., antradienis
Kai per daug įsijauti
2008 m. gegužės 26 d., pirmadienis
Už komentarą dovana
Birželio 16 d. burtu keliu ištrauksiu vieną komentatorių, kuris gaus dovanų mano vyro knygą "Meilės pamokos: kad nemylėtume kaip idiotai". Burtus trauksiu iš visų, kurie parašys nors vieną komentarą nuo šiandien iki birželio 15 d. Kuo daugiau komentarų žmogus bus parašęs, tuo didesnis šansas laimėti ;) Komentuoti galima ir senus pranešimus.
Džiaugsmai, oi, t.y. vargai dėl automobilio
Ketvirtadienį automobilį nuvariau saugos sistemų vyrukams, kad įstatytų signalizaciją. O kadangi vyras kaip tik penktadienį turėjo išvažiuoti į Šilutę ir viskuo man tektų rūpintis pačiai, tai laukdama skambučio iš serviso sėdėjau kaip ant adatų. Mašinos atsiėmimą turėjau derinti prie Barboros miego ir Liepos paėmimo iš darželio.
Gerokai po pietų sulaukiau skambučio, kad signalizacija jau įstatyta. Buvo jau po trijų, o ketvirtą Barbora eina antro miego. Keliasi ji po septynių, o tie vyrukai dirba iki septynių. Tad turėjau greitai susisukti iki Barboros miego. Staigiai aprengiau Barborą ir mes išvažiavome.
Pliaupė lietus, jau buvo prasidėję kamščiai, tad užtrukome. Na, bet pagaliau atsiėmiau mašiną ir susiruošėm važiuoti paimti Liepos iš darželio. Deja, niekaip neužsivedė mašina - akivaizdžiai buvo sėdęs akumas. Gerai, kad į pagalbą atskubėjo mano tėtis ir jis vyrukų padedamas užkūrė mašiną. Primokino, kad važiuočiau ant kuo didesnių apsukų, kad labiau krautųsi akumas. Beje, degalai buvo ant paskutinės padalos, o bijodama, kad išjungus degalinėje variklį vėl nebegalėsiu jo užkurti nusprendžiau degalų įsipilti prie namų.
Staiga nustoja veikti valytuvai. O už lango baisi liūtis, todėl per langą matau tik blankias mašinų švieseles... Netrukus pradeda blėsti visas tablo (ar kaip jis ten vadinasi) pačioje mašinoje, užsidega kažkokia raudona lemputė... Instinktyviai prasibraunu į kelkraštį, sustoju ir... nebegaliu užsivesti. Nėra jokių "gyvybės" ženklų - nesuka variklis, neužsidega nei viena tablo lemputė... Džiaugiuosi tik tuo, kad spėjau išsukti į kelkraštį ir neužkimšau jau ir taip užsikišusios gatvės.
Barbora dar vis verkia. Aš skambinu tėčiui ir jis pažada per pusvalandį atvažiuoti. Tada skambinu uošviui, kad gal jis galėtų paimti Liepą iš darželio, bet jis, deja, negali. Skambinu į darželį, kad vėluosiu paimti Liepos. Ten man pasakoma, kad darželis dirba tik iki 18.30 ir, kad Liepą paliks sargui. Stengiuosi nepanikuoti. Labiausiai pergyvenu dėl vaikų. Kol laukiu pagalbos atsegu iš kėdutės Barborą ir leidžiu jai laisvai vaikščioti po automobilį. Kadangi Renault Espace yra erdvu, tai Barbora radusi įdomios veiklos nusiramina.
Po pusvalandžio prie manęs privažiuoja tėvai. Pasitarę nusprendžiame važiuoti pasirūpinti vaikais, o kai sumažės kamščiai kur nors nutempsim automobilį. Tad Barborą įduodu močiutei, kad neštų migdyti, o pati griūdama bėgu paimti Liepos. Atėjus dar randu Liepą grupėje, bet jau vykdant "priėmimo-perdavimo aktą" - jau Liepai pasakė, kad ją ves kažkur, nes mamytė vėluoja. Liepa, pamačiusi mane pradeda bartis, kad per anksti atėjau, nes jai pasidarė baisiai įdomu, kur ją būtų nuvedę :D
Mes jau namie. Barbora miega, Liepa žaidžia namuose, mes skambinėjam į autoservisus, kas galėtų priimti mašiną. Visi apsikrovę darbais, tad tik Tanagra leidžia atvaryt automobilį ir pažada, kad rytoj ją apžiūrės. Skambinu uošviui ar jis negalėtų patempti mano mašinos. Jis sutinka.
Taigi, mes vėl Šeškinės kalne. Kamščiai nepasibaigę, bet šiek tiek apmažėję. Prikabina trosą ir pajudam iš vietos. Vis dar pliaupia liūtis, todėl mano matomumas yra labai prastas. Kadangi niekas automobilyje neveikia, tai negaliu įsijungti avarinio. Todėl aplinkiniai nemato, kad esu tempiama - bando įlįsti tarp manęs ir uošvio, pypsina kai be jokių perspėjimų rikiuojuosi į kitą juostą ir t.t. Meldžiuosi, kad tik neįvyktų kokia avarija.
Pagaliau pasiekėm autoservisą. Parašau pareiškimą ir važiuoju namo. Važiuodama galvoju, kad vis dėlto automobiliai skirti ne moterų nervams... Nors visą laiką laikiausi santūriai, bet rankos drebėjo ir adrenalino man pakako. Tai visa laimė, kad ir tėvai ir uošviai gyvena tame pačiame mieste - be jų būčiau prapuolusi. Ačiū jiems didžiausias.
Šiuo metu automobilis vis dar servise. Gedimo priežastis - blogas generatorius.
2008 m. gegužės 22 d., ketvirtadienis
Šeimų stovyklos 2008
Stovyklos tema – „Kūrybinga meilė šeimoje“.
Programoje:konferencijos šeimos gyvenimo temomis,diskusijos,malda, vasaros pramogos.
Mokestis už stovyklą vienam asmeniui (įskaitant maitinimą ir nakvynę)- 250 Lt (taikomos nuolaidos).
Šiemet vyks liepos 8 d. – rugpjūčio 1 d. Giruliuose.
2008 m. gegužės 21 d., trečiadienis
Laukimo anatomija
Pastebėjau, kad laukimas yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Mes nuolat kažko laukiame: grįžtančių namiškių, atostogų, kūdikio, troleibuso, algos, Eurovizijos :) Tačiau koks tai laukimas be būtų jis visą laiką turi kažkokį kartų prieskonį.
Žinoma laukimas nelygus laukimui. Pavyzdžiui kūdikio laukimas tęsiasi 9 mėnesius ir per visą šį laikotarpį laukimas transformuojasi. Pradžioje jis būna labai jaudinantis, pakylėtas, nekonkretus ir neapčiuopiamas. O pavyzdžiui paskutinį mėnesį ar savaitę laukimas pilnas nerimo, susirūpinimo ir labai varginantis. Kita vertus, troleibuso laukimas visai kitoks - žymiai paprastesnis. Bet vėl gi, laukimas skiriasi priklausomai nuo to ar jūs vėluojate į pokalbį dėl svajonių darbo ar tiesiog važiuojate pasivaikščioti po miestą.
Bet visais atvejais laukimas neša kažkokį nerimą. Net tada kai laukiame kažko labai malonaus kuo ilgiau laukiame, tuo prisigalvojame didesnių lūkesčių, kurie paprastai linkę būti neišpildyti.
Kiekviename amžiaus tarpsnyje tenka išgyventi tam tikrus laukimus. Vaikystėje laukiame kada grįš iš darbo tėvai, kada galėsime susitikti su draugais, laukiame gimtadienių ir t.t. O pavyzdžiui ankstyvoje jaunystėje sunkiausias laukimas yra bręstančioje draugystėje, kai jau mezgasi meilė, dažniausiai kuri nors pusė (mergina ar vaikinas) priversta kęsti laukimo kančias dėl kito neapsisprendimo. Santuokoje vaikelio laukimas, naujo būsto laukimas, algos laukimas ir t.t.
Paprastai laukimas iki numatyto įvykio pradžios būna vienoks, bet jei numatytas įvykis laiku neįvyksta (negrįžta vyras namo, atidėjo algos pakėlimą, vėluoja gimdymas ir pan.), tai labai įsijungia vaizduotė. Neįtikėtinu greičiu galvoje gimsta įvairūs vėluojančio įvykio scenarijai, neįtikėtinos vėlavimo priežastys ir absoliutūs apibendrinimai, išvados ar net nuosprendžiai.
Ar jautėtės kada nors kai laukėte laukėte ir staiga persilaukėte - "perdegėte". Tiesiog jums nebereikia to, ko laukėte. Kartais toks perdegimas yra naudingas, bet taip pat jis gali turėti ir neigiamų pasekmių, pvz. sugriauti santykius.
Emocijos, vaizduotė ir lūkesčiai yra neatsiejama laukimo dalis. Kuo labiau įsijauti į laukimą, tuo labiau jis tave paveikia. Priklausomai nuo žmogaus asmenybės vieni yra labiau jautrūs laukimui, kiti mažiau. Vienus laukimas skatina veikti, o kitus paralyžiuoja ir jie nieko negali daryti.
Kai kurie žmonės manipuliuoja laukimu - specialiai verčia kitus laukti. Tai nedora. Kita vertus, jei ir ne specialiai verčia kitus laukti, bet neatsakingumu ar lengvabūdiškumu sukuria laukimą. Tuo, galbūt, žeisdami artimus žmones. Dažna šeimos situacija, kai vyras užtrunka darbe, kelionėje ar pan. Jis dėl to nelabai jaudinasi, nes žino, kad jam viskas gerai ir jis tuoj bus namie. Bet žmona, nežinodama užtrukimo priežasčių nesąmoningai prisigalvoja baisiausius scenarijus: avarija, užpuolė ir primušė ir t.t. Todėl patartina vėlavimo atveju perspėti namiškius, kad nesijaudintų.
Išvada - stenkitės kuo mažiau įsijausti į laukimą ir neversti laukti kitų.
2008 m. gegužės 19 d., pirmadienis
Kaip išelektrinti žmoną
Pranešimas subalansuotas vyrams.
2008 m. gegužės 18 d., sekmadienis
Dalykai, kuriuos pradedi vertinti tik tada, kai atsiranda vaikai
Tėvas ir sūnus
2008 m. gegužės 15 d., ketvirtadienis
Vaikai - mūsų veidrodis
Komentarai 2
O aš turiu klausimą. Į savo grojaraštį norėčiau įdėti daugiau dainų, bet tokių, kokių aš noriu ten nėra. Galima dainas įkelti patiems įrašant URL adresą. Gal žinote nuorodų, kur galėčiau rasti dainų su url adresais? Arba atsisiųsti mp3? Nemokamai!!!
Primenu, kad čia galite rašyti apie bet ką ;)
2008 m. gegužės 14 d., trečiadienis
Bausmė už netobulumą
2008 m. gegužės 13 d., antradienis
Šnipų maišiukas
Pirmiausia išsikerpat iš medžiagos du kvadratus (po 20x20cm). Galutinis variantas gausis mažesnis, nes šiek tiek medžiagos susisiūs į vidų. Aš pasirinkau impregnuotą medžiagą, bet jūs galite rinktis kokią norite.
Viename iš kvadratų iškirpkite langelį, per kurį matysis turinys. Langelį kirpkite šiek tiek mažesnį nei norite, kad jis būtų, nes po to reiks įkirpti kampučius ir atlenkti langelio kraštelius, kad nespurtų medžiaga. Aš iškirpau langelį 6x6cm dydžio ir po to krašteliuose dar įkirpau po 1,5cm. Tai rezultate gavosi langelis 8x8cm.
Iš skaidraus plastiko (internete rašo vinilas) iškirpkite žymiai didesnį kvadratą nei jūsų langelis. Aš kirpau maždaug 12x12cm. Šiam reikalui naudojau nereikalingą pakuotę, kuri buvo lanksti ir skaidri. Jūs galite sugalvoti savo kokį nors variantą.
Atlenkite medžiagos langelio kraštus į blogąją pusę ir uždėkite plastikinį langelį. Prisiūkite langelį prie medžiagos. Galite naudoti zigzago arba dvigubą siūlę.
Sudėkite abi medžiagas geromis pusėmis ir susiūkite kraštus palikdami nedidelę skylutę, per kurią išversite maišelį ir sudėsite smulkius daikčiukus bei ryžius. Susiuvę abi dalis išverskite maišiuką. (Nuotrauka daryta anksčiau nei buvo susiūta).
Pririnkite 40-50 smulkių daikčiukų. Tai galėtų būti bet kas: sagutės, lošimo kauliukai, Kinderio žaisliukai, karoliukai, puzle detalės, plastmasinės raidelės ar skaičiukai ir t.t. Kuo smulkesnis daikčiukas, tuo sunkiau bus jį rasti.
Per paliktą skylutę sudėkite daikčiukus ir supilkite maždaug 3 stiklines ryžių (ryžių kiekį nustatykite savo nuožiūra, bet stenkitės, kad nebūtų per kieta).
2008 m. gegužės 10 d., šeštadienis
Barbės visada laimi!
2008 m. gegužės 9 d., penktadienis
Kita motinystės pusė
Tačiau bendraudama su įvairiomis mamomis pastebėjau, kad be šių gražių ir džiaugsmingų akimirkų motinystė turi ir tamsiąją savo pusę.
Visų pirma, tai stresas ir įtampa. Dėl ilgalaikės nemigos (kuri tęsiasi 1-4 metus), nuovargio, nesveiko maitinimosi mamos tampa nervingos, piktos, depresuotos, emocionaliai nestabilios.
Dar viena mamų skausminga vieta - tai jų kūnai. Nėštumas ir žindymas dažnai negrąžinamai pakeičia moters kūną. Vienos tampa apkūnios, kitos nepaprastai kūdos. Apdribęs pilvukas, nukarusios krūtys, strijos, celiulitas ir kiti nepatogumai "varo" mamas į menkavertiškumą. Šiuo atveju žmonai vyro komplimentai yra tiesiog kaip gydantis eleksyras ;)
Kita tamsioji pusė - sveikata. Skaudanti nugara, iškrypęs stuburas ir osteochondrozė, šlapimo nelaikymas, sąnarių ligos, iššokusios venos, hemorojus - tai negalavimai, apie kuriuos iki gimdymo daugelis mamų net nežinojo, kad tokie egzistuoja. Tenka rūpintis vaikeliu ar keliais vaikais, namų ruošos darbais, o sveikata... taip ir lieka netaisoma - nėra kada ja pasirūpinti.
Tad tokiame kontekste mama turi būti stipri, energinga, mylinti, švelni savo vaikams ir vyrui. Niurzgėjimas, kaip žinia, nedera moterims. Tokia yra motinystės kaina. Ją sumokėjo mūsų mamos, dabar mokame mes...
Ir vis dėlto, kai vaikas apkabina ir prisiglaudžia, kai pajunti jo meilę, tada viskas nušvinta, pamiršti visus negalavimus, pasikrauni jėgų ir eini toliau...
Socialinis spaudimas
Mes kartais net nesusimąstom kaip dažnai iš aplinkinių patiriam socialinį spaudimą ir kaip dažnai patys spaudžiame kitus.
Prisiminkite save. Susipažinote su savo antrąja puse. Dar nespėjo įsibėgėti draugystė, o visi jau klausinėja kada tuoksitės. Na, pagaliau susituokėte. Nespėjote apsiprasti su šeimyniniu gyvenimu, o jau negalite pabėgti nuo klausimo "ar apie vaiką dar negalvojate?". Ir štai jau turite mažylį. Dar jis nespėjo iš kūdikystės pereiti į vaikystę, o jau vėl klausimų ataka - "Ar apie antrą vaiką negalvojate?". Tarsi nelieka vietos patiems nuspręsti ko, kaip ir kada mes patys norėtume.
Apskritai visuomenė persmelkta stereotipais. Vieni iš jų logiški, o kiti absoliučiai subjektyvūs ir nepagrįsti. Pavyzdžiui kodėl berniukai rengiami mėlynai, o mergaitės raudonai?
Kartą vaikščiojau Thom'e Philips'e. Šalia prekes žiūrinėjo viena mama su kūdikiu vežimuke. Jai labai sunkiai sekėsi pravažiuoti tarp prekių lentynų, nes tarp eilių buvo sudėta daug visokių prekių ir visur palikti siauri tarpai. Neapsikentusi ji pasakė parduotuvės darbuotojoms pastabą. Ir... pasipylė didžiausi kaltinimai, priekaištai iš darbuotojų (moterų!!!), kad kokia neatsakinga mama, kad su kūdikiu "trankosi" po parduotuves. Ir, kad apskritai mamų su vaikais vieta yra namuose ir žaidimų aikštelėse. Taip kalbėjo moterys, kurios pačios kadaise augino vaikus ir puikiai žino, kad nei vaikiškos pėdkelnės, nei maistas, nei indai patys į namus neateina, o vyrai tokių dalykų neperka (dėl vyrų būna išimčių :). Tad kažkokie nusistovėję stereotipai buvo stipresni už tų moterų patirtį, kuri aiškiai priešinga tiems stereotipams.
Liūdna kai mamos dėl socialinio spaudimo atjunko kelių mėnesių kūdikius, kai išeina į darbą atiduodamos metukų vaiką svetimųjų priežiūrai...
Foto iš http://www.sydneyanglicans.net ir http://www.nlb.gov.sg/
2008 m. gegužės 6 d., antradienis
Apsikabinkim
Daugiau apie free hug kampaniją galite paskaityti čia: http://www.freehugscampaign.org/
Vaikų rauginimas ir marinavimas
Paaiškinu. Rauginti vaiką tai reiškia leisti jam atsirūgti. Dažniausiai rauginami kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus. Pamaitinus kūdikį reikia jį palaikyti stačią, kad atsirūgtų, nes kitaip susikaupęs oras gali turėti įtakos pilvuko putimui ar atpylinėjimui.
Marinuoti vaiką - tai jį kažkuo užimti, kad lengviau išlauktų "reikiamo laiko". Pavyzdžiui pagal dienotvarkę vaikas eina miegoti 21 val., bet prisibuvęs lauke jis jau 19 val. zyzia, nes labai nori miego. Jei dabar jį paguldytumėt, tai apie vidurnaktį vaikas nubus žvalus ir norės žaisti, bendrauti. Arba gal ne vidurnaktį, o 6 val. ryto. Taigi, jums tenka jį kažkuo užimti, sudominti, kad jis kaip nors išlauktų savo miego laiko. Kitas pavyzdys, kai vaikas nori valgyti, bet valgyti dar nebaigta ruošti, tai vėl tenka imtis vaiko marinavimo.
Foto iš http://www.sublime-light.com
2008 m. gegužės 3 d., šeštadienis
Mamytei
2008 m. gegužės 2 d., penktadienis
Boogie Woogie
Ta proga dedu dainos įrašą su nuostabia vaizdine disco šokio pamokėle. Kviečiu visus pajudėti!
Jei ka, tai galite pažiūrėti ir tikrą dainą:
Patiko?
2008 m. gegužės 1 d., ketvirtadienis
Komentarai
Aš naudodamasi proga norėčiau patyrusių blogerių paklaust:
1) dėl lankomumo statistikos. Įsidėjau du skaitliukus, bet iki galo nei vieno iš jų nesuprantu. Man atrodo, kad jie rodo netikrus skaičius. Gal kas galėtų tai paaiškinti ar nurodyti kokį gerą skaitliuką?
2) dėl blogų paieškos. Kaip galima būtų ieškoti kitų blogų. Per google man labai retai suranda kokį nors blogą. Kad ir pvz aš įvedu "mamadienis", tai neduoda mano blogo adreso. Tai kaip čia su šitom paieškom?
3) dėl maketavimo. Ar įmanoma šiek tiek keisti duotą šabloną. Man pvz nepatinka tos didelės tuščios paraštės, norisi jas išnaudoti, arba vietoj jų įdėti nuotraukų foną. Arba "Mamadienio" lauką apipavidalinti nuotraukom ir pan. Su programavimu neesu susidūrusi ir viską mokausi daryti principu "bandau - darau" :)